Zalety i wady wirtualnego biura

Czym jest wirtualne biuro? Co to wirtualny adres?

Wirtualne biuro to usługa skierowana do przedsiębiorców, którzy nie potrzebują fizycznego biura/przestrzeni magazynowej. Dzięki korzystaniu z usługi wirtualne biuro można używać adresu zlokalizowanego w centrum miasta oraz uzyskać profesjonalną obsługę administracyjną korespondencji przychodzącej.

Zakres obsługi może być różny i zależy od wybranego biura wirtualnego. W przypadku naszej Kancelarii Podatkowej Black Group oferujemy:

  1. odbieranie korespondencji przychodzącej (zarówno od Poczty Polskiej, jak i zwykłych paczek dostarczanych przez firmy kurierskie)
  2. codzienne skanowanie korespondencji przychodzącej i jej przesyłanie w formie skanu na e-mail
  3. rabaty na usługi księgowe, prawne, szkoleniowe lub informatyczne świadczone przez naszą kancelarię

Przy wyborze wirtualnego biura warto zweryfikować:
1. Tytuł prawny do lokalu oraz czas jaki wirtualne biuro już istnieje (po to, aby uniknąć niespodzianek jeśli biuro wirtualne się nagle zamknie) – nasze biuro istnieje od 2017 roku i posiadamy pełne prawo do wynajmowania zajmowanej przez nasze biuro powierzchni.
2. Ofertę cenową biura oraz koszt przedłużenia umowy – w naszym biurze cena przedłużenia umowy jest znana w trakcie podpisania pierwotnej umowy i nie ulega ona zmianie.
3. Ilość Klientów wirtualnego biura – w naszym biurze zarejestrowanych jest ponad 300 firm. Jeśli biuro wirtualne jest nowe i nie współpracuje ściśle z urzędem skarbowym, może spowodować to problemy przy rejestracji firmy do VAT.
4. Godziny odbioru korespondencji – jeśli korespondencja będzie odbierana osobiście (bezpośrednio z biura), to warto sprawdzić w jakich godzinach jest to możliwe. W naszym biurze istnieje możliwość otrzymania dostępu do skrzynki zlokalizowanej przed biurem, dzięki czemu korespondencję można odebrać o dowolnej porze (dostęp do skrzynki 24/7).
5. Lokalizację biura – nasze biuro zlokalizowane jest w centrum miasta z dobrym dojazdem. Posiadamy bardzo duży parking przed lokalem.
6. Możliwość wynajęcia lokalu – jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz wynająć od nas lokal w celu przeprowadzenia spotkania bezpośrednio w naszym biurze, w atrakcyjnej ofercie cenowej.

Czy wirtualne biuro jest legalne? Czy można korzystać z wirtualnego adresu zgodnie z prawem?

Wirtualne biuro to usługa zgodna z prawem, istniejąca na rynku usług administracyjnych od wielu lat. Wirtualne biuro to popularna opcja dla firm, które nie potrzebują fizycznego adresu i nie mają własnych pracowników administracyjnych/biurowych. 

Praktyczne przykłady firm, które korzystają z wirtualnego biura

  1. Osoby pracujące w domu, które nie chcą aby ich adres był publicznie dostępny.
  2. Wolne zawody typu copywriterzy, projektanci, agenci nieruchomości, prawnicy, doradcy podatkowi, kredytowi.
  3. Firmy świadczące usługi poza biurem / mobilne (np. mobilne usługi sprzątające).
  4. Pośrednicy (finansowi, dropshipping).
  5. Firmy, które chcą otworzyć oddział w innym mieście.
  6. Podmioty, które chcą zdelegować odbieranie korespondencji na profesjonalny podmiot, nie chcąc zajmować się obsługą biurową i sekretarską.

Jakie są zalety i wady korzystania z wirtualnego biura?

ZALETY:
– możliwość korzystania z adresu zlokalizowanego w centrum miasta
– względy wizerunkowe, prestiżowa okolica (ul. Młynowa)
– łatwy dojazd i duży parking przed lokalem
– odbieranie korespondencji codziennie bezpośrednio od listonosza
– skanowanie korespondencji i przekazywanie jej mailowo

WADY:
– brak możliwości odebrania paczek pobraniowych 
– odbieranie paczek przez pracowników biura w godzinach pracy (brak możliwości odbioru paczki po godzinie 16:00)

Kamil-Jakub-Al-Janabi-png-xuser_4648633_4d6236_huge-q01a0sebb7eom3tqlflaxeepx0c53ltq48zwgkj0q2

Porozmawiaj z Ekspertem ⚖️

Autor artykułu: Kamil Jakub Al Janabi / E-mail: BOK@BLACKGROUP.PL

Borykasz się z zagadnieniem, poruszonym w tym artykule? Chcesz poznać naszą ofertę? Skontaktuj się z nami! Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.